ЗОДІАКАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ ГОРОСКОП

  

 

  Овен

21 березня - 20 квітня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Енергія, наполегливість і впевненість

   Дитина, що народилася під сонячним знаком Овна, випромінює енергію, яку необхідно звернути на конструктивну діяльність. Як тільки він навчиться самостійно стояти, він буде постійно перебувати в русі. Він вічно поспішає самостійно зазнати світ. Овну необхідна мета, інакше він заплутається. Плач дитини-Овна, якого змушують посидіти спокійно хоча б п'ять хвилин, означає, що йому нудно.

Незалежність, водячи до перемоги

   У Овна вроджена незалежність і прагнення робити все самостійно. Ця дитина вчиться на своїх помилках, батькам не варто пояснювати і показувати, як і що слід робити. Овен не любить вдосконалюватись в якому-небудь умінні, так як не переносить нудьги.

Постійна потреба переконуватися в своїх силах і відчувати їх - життєво важливо для Овна. Батьки можуть заохочувати вольові якості дитини, щоб з віком він не втратив життєвої енергії, з якою народився. Спроби приборкати волю Овна часто викликають агресивну реакцію, його завзятість необхідно направити в потрібне русло.

Чесність і прямота

   Цей знак ненавидить удавання і фальш. Ваша дитина-Овен впорається з істиною, навіть якщо вона буде гіркою. Найкраще з якостей Овна - його прямота, вам не доведеться будувати здогади, припускати або тлумачити його слова чи вчинки. Ця прямота, очевидна в характері дитини-Овна, допомагає дорослим Овнам з видимою легкістю долати перешкоди.

Тверде відчуття свого "я"

   Овнам з ранніх років притаманний здоровий егоїзм. Слово "егоїстичний" носить негативне забарвлення, але здатність цінувати себе і піклуватися про себе життєво необхідна. Як можна опікати інших, не вміючи подбати про себе?

У дитини-Овна є тверде відчуття свого "я": того, чим він хоче займатися, що вважає за краще, що хотів би отримати - в ідеалі в дитинстві слід заохочувати це якість, а не придушувати його. Тоді дорослий Овен не буде проявляти егоїзму. Надмірна владність, заступницьке ставлення і прагнення до автократії у дорослих Овнів викликано тим, що в дитинстві батьки перешкоджали вільному прояву їх характеру.

ОВНИ-ХЛОПЧИКИ

   Вираз "хлопчаки повинні перебіситься" придумано для цього знака. Вирвавшись з материнського лона, хлопчики-Овни перебувають в безперервному русі і примудряються залучати в цей рух батьків. Вони воліють бурхливі, активні ігри. Овни-хлопчики часто здійснюють імпульсивні вчинки, не замислюючись про наслідки, і заробляють кілька зайвих гуль і синців. Але вони швидко забувають про біль - Овни терпіти не можуть витрачати час даремно!

Овни-хлопчики завжди готові прийняти виклик. Їм подобається відчувати свою сміливість, вони надають їй величезне значення. Цьому знаку рідко бракує відваги, але невдачі викликають у нього розчарування. Овни-хлопчики повинні зрозуміти, що вони не є непогрішними і що відмова від нерозважливих вчинків ще не означає слабкість. Вони повинні розуміти, коли варто діяти, а коли краще утриматися.

Цей знак - природжений лідер, в дитинстві Овни-хлопчики часто бувають заводіями в іграх. Вони сповнені енергії та ентузіазму, готові випробувати життя у всій повноті. Вони можуть здатися надмірно вимогливими і невгамовними. Однак мотивація і енергія Овна - відмінна сировина, які в подальшому житті перетворюються в працездатність і волю до перемоги.

ОВНИ-ДІВЧАТКА

   Якості, властиві Овна, традиційно вважаються чоловічими - наполегливість, сміливість, дух суперництва, так що дівчинка-Овен зовсім не втілене слухняність. Сила її характеру потребує прояві та визнання світу, щоб вона могла залишатися по-справжньому сама собою, інакше дівчинка буде змушена постійно носити маску, щоб догоджати і відповідати правилам. Визнання починається вдома: важливо, щоб батьки звертали увагу на жвавість дочки і цінували її.

Напористість Овна проявляється в дівчатках постійно разом з неймовірно потужною життєвою силою, ентузіазмом і прагненням весь час щось доводити. Овни-дівчатка просто не можуть бути тихими слухняними створіннями, їх жвавість завжди проривається назовні, вони хочуть, щоб батьки насолоджувалися всією повнотою життя точно так само, як вони самі.

Овни-дівчатка можуть здаватися старше своїх років, тому що поспішають подорослішати. Вони долають інфантильні залежні етапи дитинства так швидко, як тільки можуть, щоб здобути незалежність. Але прагнення до незалежності ще не означає зрілості. Овни часто хочуть бігати раніше, ніж навчаться ходити. Слід пам'ятати, що Овни-дівчатка потребують такої ж підтримки, як і більш боязкі знаки.

ОВЕН У ШКОЛІ

   Овни володіють живим розумом: вони схоплюють все на льоту, але є й зворотний бік медалі - все вивчене вони так само швидко забувають. Овни засвоюють новий матеріал за лічені секунди, а потім нетерпляче тупають ногами, чекаючи, поки його зрозуміють більш повільні натури. Завдання полягає в тому, щоб підтримувати зацікавленість Овнів, чим би вони не займалися. Овен нізащо не захоче витрачати час на предмети, які втратили для нього свою привабливість.

Крім того, у Овнів можуть виникнути проблеми з дисципліною в школі, з її порядком і рутиною. Овни - незалежні істоти, у них немає ні найменшого бажання слідувати за стадом. Вони прагнуть завжди бути попереду. Нелегко пояснити Овна, що і як саме слід робити: все залежить від того, під яким соусом піднесено пояснення. Тому у Овнів можуть виникнути тертя з учителями, які чекають від учнів машинального схиляння перед старшим, наділені владою.

Але заради вчителя, який надихає, Овен готовий на все.

Завдяки духу суперництва, Овна. подобається доводити свої здібності. Але Овни іноді поспішають з висновками, і тому, складаючи 2 і 2, отримують 5. Вони відповідають перш, ніж встигають подумати або зрозуміти питання. Овнам необхідно уповільнювати темп, але найбільше - вміти зосереджуватися, щоб підкріпити свою кмітливість твердо засвоєними знаннями.

ОВЕН ЗА ГРОЮ

   Овни - життєрадісні, грайливі діти. Цьому знаку необхідно випускати пар, діяти і виявляти свою, мабуть, невичерпну енергію. Чим більш бурхливо проходить гра, тим краще. Овнам важко надовго зосередитися на грі в "монополію" (за винятком тих випадків, коли Овни виграють). Овнів дратує повільність партнерів по іграх. Овни - природжені заводія, але за ними тягнеться хвіст незакінчених справ.

Овни віддають перевагу рухливі ігри, де є можливість позмагатися. Їм подобається бути ватажками інших дітей. Навіть у восьмирічному віці вони твердо переконані, що їхні ідеї бездоганні, а інші повинні бути щасливі в ролі послідовників.

Овни зближуються з товаришами по іграх, що володіють подібними якостями, і третирують більш тихі й емоційні натури, вважаючи їх занудами. Овнам необхідно навчитися цінувати чужу чутливість і проводити час в більш мирних заняттях.


ТІЛЕЦЬ

21 квітня - 20 травня

ЯКОСТІ ДИТИНУ,НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Природжений здоровий глузд, надійність і практичність

   Оскільки Тілець - знак землі, людям, народженим під цим знаком, важливо відчувати під ногами твердий грунт. Не бажаючи витати в хмарах, вони швидко втрачають орієнтацію при несподіваних змінах, відсутності заведеного порядку та режиму. Дитині-Тільцю необхідно самому виявляти свої здібності, він дратується, коли його до чого-небудь примушують.

Внутрішній спокій і впевненість, здатність забезпечувати комфорт і турботу собі та іншим

   Тільцям подобається відчувати себе впевненими, тоді вони здатні поширювати спокій і умиротворення на оточуючих. Тілець надійний, як скеля, і пізніше в житті він часто стає опорою для інших людей. Тільцю не подобається, коли його втягують в емоційні поєдинки і кризи, він схильний твердо стояти на своєму.

Емоційна сила Тільця виникає від його здатності представляти життя безперервної і задовольнятися простими життєвими радощами.

Терпіння у справах, вміння будувати тривалі стосунки

   Тільці виконують роль будівельників. Вони долають труднощі і перешкоди, щоб досягти своєї мети, скільки б часу для цього не знадобилося. Дивно спостерігати витривалість у дітей-Тільців; сталість і вірність - характерні риси їх взаємовідносин з іншими людьми.

Здатність цінувати і поважати відчутне і матеріальне

Тільці по натурі реалісти, вони твердо утримуються в матеріальному світі. Для них значення має те, що можна побачити і помацати, а не абстрактні ідеї.

ТІЛЬЦІ-ХЛОПЧИКИ

   Тільців заворожує робота машин. Їм не терпиться розібрати їх тільки для того, щоб зрозуміти, як вони влаштовані. Нелегко дозволити малюкові розібрати на гвинтики пилосос, але ви будете здивовані, коли дитина збере його. Тільцям, як представникам практичного знака землі, подобається щось робити своїми руками. Вони не стануть читати, якщо є можливість що-небудь майструвати, їм вистачить терпіння довести свою справу до кінця.

Тілець - один з найбільш прихилисті знаків зодіаку, його прагнення до фізичних контактам може здатися проявом чоловічого начала. Тілець наділений унікальною здатністю виражати свої почуття словами і дотиками, і тому, якщо у вас є син-Тілець, важливо не забувати про фізичні контакти з ним, хоча представники деяких народів вважають їх непотрібними і неприродними.

Хлопчики-Тільці, як правило, здоровані. По суті, Тільці тільки здаються грубуватими, оскільки їх сильне тіло вміщає ніжну душу. Тільці ніколи не стають жертвами емоційної вразливості, характерною для знаків води, вони культивують розсудливість і розсудливість. Тому вони в меншій мірі потребують батьківських настановах, але вимагають величезної любові і розради.

ТІЛЬЦІ-ДІВЧАТКА

   Тільцям-дівчаткам властиві такий же інтерес до практичного світу і така ж потреба у фізичних контактах, як і хлопчикам. Марно говорити вашої дочки "не чіпай", коли вона простягає пальчик до вашого макіяжу або тісту для пирога, щоб спробувати його на дотик, вона вже кориться чуттєвості, яку має від природи.

Маленькі дівчатка із задоволенням досліджують світ, радіючи звичайним, повсякденним речам. Будучи батьком такої дитини, ви зможете відволіктися від складностей життя і насолодитися дитячою безпосередністю. Тільці цінують найнеобхідніше в житті - хорошу їжу, красу природи, прихильність один до одного людей. В дитинстві дівчатка прагнуть отримати якомога більше таких благ - вони формують свого роду емоційний баласт для подальшого життя.

Дівчатка-Тільці відрізняються особливою, притаманною лише їм жіночністю. Вони не мають любові до прикрас, оскільки зручність цінують понад усе. Слово "крихкість" не приходить в голову при вигляді дівчаток-Тільців, бо вони наділені фортецею, характерною для знаків землі. Їх відрізняє чуттєвість і приземленість.

Тільці не позбавлені чарівності, вони знають, як скористатися жіночими хитрощами, щоб домогтися бажаного. Вони люблять ласку, але це не настирливість, а спроба переконатися у вашому сталості: торкнувшись вас, дівчатка-Тільці перевіряють, чи дійсно ви поруч.

ТІЛЕЦЬ У ШКОЛІ

   Тільці зазвичай з радістю йдуть заведеним розпорядком школи. Вони не порушують правила, оскільки живлять вроджене повагу до влади і прагнуть дізнатися, що можна і що не можна, щоб відчувати себе впевненіше. Шкільні роки можуть стати найщасливішим часом в житті Тільців. Іноді вони і в подальшому житті дотримуються режим, подібний шкільного розкладу, щоб позбутися від сумнівів і невпевненості. Тільцям ніколи не набридає передбачуваність.

Практичних Тільців залучають предмети, пов'язані скоріше з міркуваннями, ніж з уявою. Але помилково вважати таку дитину повільною тільки тому, що йому потрібно більше часу, щоб щось зрозуміти. Тілець не стане задавати дурні питання, тому що він ніколи не говорить, не обміркувавши як слід свої слова. Він дуже  обережний, у ментальному відношенні йому необхідно дотримувати певний темп, Тілець повільно, але міцно засвоює знання.

Незважаючи на те, що Тілець заслужив репутацію знака, що потурає своїм бажанням, такі люди не здаються і не кидають справи, не спробувавши виконати його. У них можуть виникнути проблеми при переході від однієї діяльності до іншої, і тому необхідно спонукати їх знаходити вихід із ситуації. Вони схильні до буквального розуміння, і тому іноді не бачать всі сторони проблеми.

Тільці здатні до постійної, розміреної роботи, вони не визнають безладу, але вміють вникнути в суть справи і продемонструвати свою компетентність. З іншого боку, насолоджуватися чимось для них важливіше, ніж приголомшувати оточуючих своїми досягненнями.

ТІЛЕЦЬ ЗА ГРОЮ

    Тілець - знак, який схильний не робити різниці між роботою і грою, оскільки у нього практичне ставлення до життя. В дитинстві Тільцям подобається робити щось своїми руками. Оскільки цим знаком керує Венера, планета краси, Тілець асоціюється з творчими здібностями-особливих успіхів юні Тільці домагаються в малюванні та співі.

Але найчастіше вони беруть участь у діяльності, в якій можуть придбати корисні навички, і в цьому відношенні будівництво лялькового будиночка для них буде не менш цікавим, ніж пояснення, як правильно підстригати траву на галявині.

Молодим Тільцям подобається товариство інших дітей, але вони не відчувають потреби весь час бути в центрі уваги.

Вони по-господарськи ставляться до своїх іграшок і стають справжніми диктаторами, пояснюючи, як треба вести гру - правила є правила! Вони не люблять сидіти вдома, і хоча їм бракує енергії і духу суперництва, яка властива знакам вогню, фізична активність приносить їм задоволення.


БЛИЗНЮКИ

21 травня - 22 червня

ЯКОСТІ ДИТИНУ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

 

Жвавість розуму і вміння спілкуватися

   Як і годиться знаку повітря, життя Близнюків обертається навколо думок, ідей і їх вираження. У ранні роки Близнюкам необхідний надлишок ментальної стимуляції, щоб розвивати і тренувати свій допитливий розум.

Ця дитина товариська від природи, її невичерпна цікавість до навколишнього життя спонукає невпинно задавати питання і збирати знання, які потім будуть потрібні їй в спілкуванні з іншими людьми.

Здатність займатися кількома справами одночасно

   Різнобічні інтереси Близнюків виявляється у зрілості як талант справлятися з безліччю справ одночасно. Близнюки здатні розподіляти свою увагу. Це симптом подвійності знака: йому ніколи не вистачає чогось одного. У дитинстві це занепокоєння очевидно, коли маленьким Близнюкам набридає якесь певне заняття.

Його увага часто відволікається. Незважаючи на те, що прагнення розкидатися може привести до невміння зосередитися, важливо розуміти: пурхаючий, як метелик, розум також наділений даром перехресного запилення ідей.

Вроджена товариськість і зацікавленість у людях

   Близнюки радіють зустрічі з людьми, навіть у ранньому дитинстві вони прагнуть завести якомога більше знайомств і побачити якомога більше місць. Цій дитині просто не подобається бути наданим самому собі - вона завжди шукає свого однодумця. Нерішучість-рідкісне явище у Близнюків, зазвичай вони досить самовпевнені, щоб з легкістю заводити друзів і спілкуватися із самими різними людьми.

Свіжий, юнацький підхід до життя

   Близнюки - знак, переважно пов'язаний з дитячими якостями. Навіть коли Близнюки випромінюють розум і кмітливість, вони ніколи не втрачають наївності. У Близнюках немає ніякої упередженості або цинізму, вони з подивом дивляться на світ, людей і предмети. Близнюки повністю ніколи не дорослішають, зберігаючи якості пустотливого дитини.

БЛИЗНЮКИ-ХЛОПЧИКИ

   З вашого сина-Близнюків вийшов би чудовий Пітер Пен, зачаровує спритністю і блиском розуму. І подібно Пітеру, він схильний відчувати ваше терпіння. Близнюки-хлопчики пустують з азартом, який викликає і захоплення і лють. Вони бігають і базікають так швидко, що ви завжди залишаєтеся позаду - Близнюкам подобається, коли їх намагаються зловити.

Вербальні навички даються йому легко, він має вражаючу здатність вловлювати все, що відбувається навколо, а також дивним слухом. По суті, Близнюки - природжені наслідувачі, бавляться своїм даром: варто тільки послухати, як вони годинами здатні розважати дорослих. Близнюки - майстри привертати увагу людей своєю дотепністю. Ця дитина здатна так розповісти про саму звичайному подію, що ви будете вражені.

Його інтереси численні і різноманітні: сьогодні це гра в футбол, а завтра - гра на флейті.

Йому важко зупинитися на чомусь одному, його залучають заняття, в яких беруть участь інші люди. Якщо ця дитина совається і крутиться на місці - це ознака того, що вона починає нудьгувати. Близнюки просто не в змозі сидіти спокійно, якщо заняття їх не захоплює, вони прагнуть до постійної ментальної стимуляції - і з боку оточення, і з боку батьків.

БЛИЗНЮКИ-ДІВЧАКА

   Дівчинка-Близнюк - фея, яка зачаровує вас величезним репертуаром історій і численних способів самовираження. Вона настільки кумедна, що ви можете випустити з уваги той факт, що завдяки допитливому розуму вона не допускає помилок і вчасно помічає каверзи.

Близнюки завжди помічають те, що твориться прямо перед ними, поки інші люди віддаються абстрактним маренням. Ваша дочка-близнюк - збирач інформації, їй необхідно знати вашу думку з будь-якого питання: від особистого життя сусідів до причин, за якими Сонце ховається ночами. Її цікавість по відношенню до світу невичерпна.

Близнюк - мінливе дитя. Це подвійний знак, і вам пробачити вважати, що у вашій дочці поєднуються дві різні людини, тому що в одну мить вона перетворюється з ангела в чортеня, з тихою мишки в впевненого слона, з грайливого кошеняти в дратівливу пантеру. Всі ці якості притаманні характеру Близнюків, так же само чарівниці, дівчинка-Близнюк змусить вас губитися в здогадах.

Їй подобаються ігри, які розвивають мислення, і всі види рухливих ігор. Близнюки належать до числа тих дітей, які здатні спуститися по схилу на лижах вже в п'ятирічному віці. Її ментальне і фізичне спритність і координація рухів чудові, тому вона здатна опанувати всіма тонкощами комп'ютерних ігор або скласти казку буквально з ходу.

Її мозок постійно працює, гадаючи: чому, як, коли, навіщо? Якщо їй нічого пережовувати в думках, вона в буквальному сенсі відчуває голод і виснаження. Близнюкам-дівчаткам необхідна рясна їжа для роздумів.

БЛИЗНЮКИ У ШКОЛІ

   Оскільки Близнюки наділені кмітливістю і живим розумом, їм подобається вчитися. На жаль, погано те, що їх мислення часто негативно реагує на формальні методи навчання. Найважче для Близнюків - зосередитися надовго, тому що їх думки звертаються до більш цікавим питань, ніж хімічні формули. Думки Близнюків стрибають від одного предмета до іншого, але вони інколи не помічають цього.

Близнюки, як правило, не віддають переваги якомусь конкретному предмету: вони - майстри на всі руки, їх радує різноманітність. У багатьох відносинах розклад шкільних занять повністю влаштовує їх - Близнюки за кілька ранкових годин встигають насолодитися малюванням карт, виготовленням виробів з дерева, вивченням французької мови та грою в крикет. Деякі види діяльності увазі таку широту інтересів. Близнюки люблять переключатися з однієї роботи на іншу.

Оскільки зовні Близнюки з легкістю вбирають знання, ви можете впасти в оману, вважаючи, що вони навчаються успішно. По суті, вони поверхневі, вихоплюють по кілька абзаців там і сям, не вміючи по-справжньому зосередитися.

Домашня робота і підготовка до іспитів - аж ніяк не улюблені заняття Близнюків: вони часто не бачать сенсу в подібних справах. Тим не менш Близнюки незабаром з'ясовують, що здатні видавати відповіді без найменших зусиль - вони завжди знають, що саме треба сказати!

БЛИЗНЮКИ ЗА ГРОЮ

   Батькам дитини-Близнюка має бути в самому найближчому часі дізнатися, що насправді у них двоє дітей. Це означає, що стимулювати доведеться два мозки, займати дві пари рук, і, якщо Близнюк скучить, вас чекають неприємності в подвійному розмірі. Цей знак любить працювати спільно з іншими людьми.

Він не стане 2 години поспіль розважати самого себе, він віддає перевагу компанії. Незважаючи на те, що Близнюк разюче моторний і часто домагається значних успіхів у спорті, дух суперництва в ньому зовсім не сильний: участь для нього означає набагато більше, ніж перемога.

Близнюки часто бувають умільцями на всі руки. Їм бракує терпіння, але творча діяльність залучає їх тому, що не викликає нудьги. Близнюки - втілення руху та спритності. Будучи знаком повітря, вони люблять ігри на кмітливість, в яких представляється можливість перехитрити суперників або потрібно надзвичайно допитливий і живий розум.

І звичайно, Близнюкам подобається спілкування в будь-якому вигляді-в тому числі телевізійні передачі, кіно і просто безтурботна балаканина!


Рак

22 червня - 23 липня

ЯКОСТІ ДИТИНУ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

 

Інстинктивне вміння опікати інших

    В емоційному відношенні Рак налаштований на чужі потреби. Рак зауважує, коли інші люди потребують його допомоги і розумінні. Рак володіє м'якістю і добротою, яка допомагає йому вступати у зв'язок з оточуючими на емоційному рівні.

Йому необхідно, щоб у ньому потребували, він радіє, коли знаходять вихід його материнські інстинкти. Дружба, сім'я, домашні тварини, проекти, і в подальшому житті - справи і захоплення, а також домашні турботи отримають особливу увагу, яке здатний приділити їм тільки Рак. Чим ширше коло людей і предметів, які потребують захисту та підтримки, тим більше задоволення відчуває Рак.

Відданість дому та сім'ї, прихильність до коріння

   В основному Раку необхідно відчувати свою належність, і чим сильніше це почуття, тим більш впевненим він стає. Раку необхідно мати в оточенні знайомі об'єкти і людей, щоб відчувати комфорт, і тому він схильний відступати перед невідомістю.

Існує тонка рівновага між його непідробною прихильністю до рідних (особливо до матері) і здатністю успішно пускати коріння в подальшому житті. Підростаючи, Рак повністю поглинений сім'єю, що перешкоджає зустрічам зі світом у дорослому житті. З іншого боку, він відчайдушно страждає, коли узи прихильності рвуться занадто рано, або коли в дитинстві йому бракує любові і тепла. 

Це спонукає його шукати необхідної впевненості пізніше в житті: він постійно знаходиться в пошуках відсутніх уз, таких важливих для його благополуччя.

Сприйняття нюансів життя, жива уява та інтуїція

   Дитина-Рак здатна встановлювати зв'язок з внутрішнім світом уяви, почуттів та інтуїції легше, ніж мислити раціонально і логічно. Іншими словами, вона скоріше суб'єктивна, ніж об'єктивна, вона схильна засновувати думку і висновки на почуттях, які долають під час якої-небудь події.

Батькам дитини-Рака важливо допомогти з'ясувати різницю між мисленням і почуттями, щоб вона у кінці кінців навчилася усуватися від власних емоцій. Однак витончена властивість обходити стороною логіку і просто "знати" що-небудь не можна недооцінювати. Спонукаючи Рака прислухатися до внутрішнього голосу, батьки допомагають йому оцінити власну прозорливість.

Здатність переходити від интровертного до екстравертному типам поведінки

   Раки - істоти-амфібії. Вони можуть існувати й на суші, і в воді, і ця здатність відображена в дітях, що народилися під цим знаком, як бажання бути в гущі подій і разом з тим потреба в усамітненні. В дитинстві Раку треба допомогти навчитися цінувати обидві сторони свого характеру і поважати природний ритм, який диктує йому (хоча і не логічним чином), чи хоче він залишити свою раковину або воліє залишатися в ній.

Знаком Рака керує Місяць, який невпинно проходить різні фази - від повного місяця, коли сяє на всю силу, до молодика, коли він майже непомітний. Раки чуйно налаштовані на цикли Місяця і схильні до змін емоцій, які оточуючі витлумачують як капризи. Припливи у внутрішньому житті Раків спостерігаються постійно, і просити їх перебувати в одному і тому ж стані можна з таким же успіхом, як намагатися керувати морем. Значить, необхідно переконати Рака: в зміні настрою немає нічого дивного, він повинен змиритися зі своєю чутливістю, а не боротися з нею.

РАКИ-ХЛОПЧИКИ

   Вони завжди залишаються м'якосердечними, навіть коли намагаються сховатися під твердим панциром. У ранньому дитинстві важливо дозволити такому хлопчикові примиритися зі своєю чутливістю. Запевнення, що доброта, співчуття і прагнення бути корисним цінуються у вашій родині, допоможуть йому легше висловлювати свої почуття, а не ховати їх під похмурою маскою.

Хлопчики-Раки особливо близькі з матерями. Навіть якщо ви не захочете, щоб вас всюди супроводжував п'ятирічний хлопчик, це міцну основу близькості в дитинстві - чудова підготовка до дорослих взаємин з жінками. По суті, хлопчики-Раки по-справжньому насолоджуються сімейним життям, люблять свій дім і затишок - настільки, що ваш будинок буде наповнений друзями сина, які постійно отримують запрошення в святая святих Рака!

Хлопчики-Раки аж ніяк не шибеники, якщо тільки вони не навчаться повністю заперечувати власну вразливість і приховувати співчуття до інших. Рак прагне захищати, а не затівати конфлікти, йому бракує агресивності та напору, що домінують у знаках вогню. 

Не вступаючи в сутичку, він несе в собі свого роду мудре умиротворення, знаючи, як жорстоко обривати крила метеликів. Але це не означає, що він незмінно безтурботний. Рак може бути похмурим і похмурим, коли у нього змінюється настрій, але намагається стримуватися, щоб не заподіяти вам болю.

РАКИ-ДІВЧАТКА

   Раки-дівчатка прив'язані до своїх матерів всім серцем - так, як вони прив'язуються до власної родини, стаючи матерями. Але панікувати не слід! Замість того, щоб ставати матір'ю в дванадцятирічному віці, дівчинка-Рак знайде брата, сестру або подругу, які потребуватимуть її ніжної турботи і любові.

Вона здатна захистити невпевнених або вразливих людей і прийняти їх під своє маленьке крило перш, ніж сама навчиться літати. Ці малятка влаштовують чаювання для своїх ляльок і ведмедиків і щовечора укладають їх у постіль.

Раки дуже сприйнятливі до домашній атмосфері. Вони вловлюють підводні течії і чують невисловлені слова. Тому якщо у вашої дочки, яка народилася під знаком Рака, болить живіт всякий раз під час візитів вашої свекрухи - значить, вона просто реагує на напругу, яка відчувається між вами. 

Ви в кінці кінців виявите, що малятко пильно стежить за вами, не помічаючи нічого навколо. Матерям дівчаток, народжених під знаком Рака, особливо важливо спонукати дочок відокремлювати власні почуття від емоцій оточуючих людей і прислухатися до себе.

Дівчата-Раки потребують впевненості та захисту тих, кого вони люблять, заохочення в боротьбі з побоюваннями і розумінні, коли вони відчувають себе вразливими. Вони легко губляться, тому що реагують на події швидше емоційно, ніж логічно. Отже, будь-яка проблема є величезною, і тому необхідно з'ясовувати її справжній масштаб.

Треба допомогти дівчинці-Раку зрозуміти, що багато в чому винен її унікальний дар чутливості, і привчити її дивитися життя прямо в очі!

РАК В ШКОЛІ

   Оскільки Рак пов'язаний з минулим, люди, що народилися під цим знаком, часто мають гарну пам'ять, особливо корисною під час навчання. Вони схильні запам'ятовувати факти самі по собі, не усвідомлюючи їх, вони дуже сприйнятливі до будь-яких ідей. Але разом з тим Ракам часто бракує впевненості в собі, щоб найкращим чином представити свої знання.

Приміром, під час іспитів вони так нервують, що хвилювання заважає їм відповідати. Вони не напористі по натурі, тому їм ніколи не приходить в голову, що слід продемонструвати свої здібності: замість цього Раки розмірковують над тим, чого вони не вміють. Ключ до перемоги для Рака - віра в себе.

Діти-Раки можуть нехтувати певними предметами, якщо не ладнають з тим чи іншим учителем. Вони приймають критику близько до серця, і критика частіше спонукає їх здатися, ніж зробити ще одну спробу. Менш чуйні натури, які не підозрюють про уразливість Рака, здатні одним необдуманим зауваженням принизити його на все життя.

Цей знак зазвичай виявляє схильність до мистецтв, оскільки Раки більш здатні до занять, де потрібна уява, ніж до лінійного мислення. Наукові знання в чистому вигляді не викликають у них інтересу, за винятком випадків, коли їх можна застосувати до чогось людського. Особиста сторона життя завжди представляє інтерес для Рака.

Якщо дитині-Раку необхідно досягати успіху в школі, він повинен знайти свою нішу і знати своє місце - тоді школа стає для нього ніби продовженням сім'ї.

РАК ЗА ГРОЮ

   Улюблена гра Раков - "дочки-матері". Діти-Раки в самому ранньому віці вже мріють про будинок, який матимуть, коли виростуть. Зведення уявних замків або гра з ляльковими будиночками дає їм ідеальну можливість освоїтися зі складовими домашнього і сімейного життя, і Рак здатний з легкістю вигадувати оповідання та сценарії гри.

Раки зазвичай користуються популярністю серед інших знаків, але можуть виглядати досить боязкими і навіть цуратися занадто жвавих і пустотливих дітей. Рак прагне приховати свої недоліки, і тому іноді буде всіма силами намагатися зрозуміти, що відбувається і прийняти в ньому участь. 

Але у Рака може виникнути неприязнь до когось з дітей, або ж він раптом відмовиться йти в гості, не пояснюючи, чому. Справа в тому, що таємничий рівень внутрішньої впевненості цих дітей постійно коливається, його може змінити одне слово або погляд. Важливо не примушувати чутливих Раков до спілкування, коли внутрішній ритм велить їм побути наодинці.


Лев

24 липня - 23 серпня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

 

Самовпевненість і прагнення блищати

   Лев - дитина, яка має сяяти. Оскільки ним править Сонце, Леву подобається бути в центрі уваги. Сонце також пов'язано з його психологічним принципом, тому важливо, щоб у Лева розвинулося здорова повага і впевненість в собі, щоб він розумів особливості своєї натури і міг втілити свої героїчні бачення в життя. Ентузіазм і життєлюбність спонукають його грати провідну роль в історії свого життя.

Уміння показати себе і підкреслити свої достоїнства

   Лев - творча натура в найширшому сенсі цього слова. Всьому, що він робить, він надає особливу родзинку, щоб звернути на себе увагу й одержати схвалення та високу оцінку своєї праці. Лев відчайдушно потребує суспільства. Йому необхідно пишатися собою: якщо він викликає в оточуючих байдужість, він відчуває себе нікчемним і негідним. Важливо дозволяти дитині вільно проявляти свої творчі здібності. Пізніше це допоможе йому висловити своє почуття слова, кольору або стилю. В будь-якій справі у Лева є свій почерк.

Вроджена здатність керувати і домагатися найкращих результатів

   Лев прагне керувати, показувати іншим, як слід виконувати ту чи іншу роботу, він не буде наслідувати або слідувати чужому прикладу. Лев - цар звірів, і тому він відрізняється владністю і деяким деспотизмом. Навіть у дитинстві Лев чекає, що люди будуть схилятися перед його величчю. Він не може не бажати зайняти найвищу становище. Прагнучи бути першим, він випромінює вроджену владність і гідність, що привертають увагу. Другі ролі ніколи не влаштовують Лева. Він хоче домогтися найвищого визнання, він цінує все, що відображає його енергію високої напруги. Дорослий Лев завжди воліє якістю і перевагою.

Прагнення дарувати прихильність і увагу

   Оскільки Леву подобається, коли його балують, він знає, як змусити інших людей відчути себе особливими. Його прихильна натура поширює таке яскраве світло, що затьмарює сонце. Люди відчувають себе добре в присутності Лева, тому що від нього виходять магнетичні цілющі вібрації. В ньому є життєва сила, що сприяє відчуттю благополуччя.

ЛЕВИ-ХЛОПЧИКИ

   Пустотливий Левеня виглядає дуже мило, і тому батьки часом забувають, що часом необхідно тримати його суворо. Батькам потрібно допомогти Левенятку розвинути свою силу і спрямувати її в конструктивне русло. Іноді ви, безсумнівно, будете почувати себе приборкувачем левів, особливо в розпал домашніх битв, але варто Леву повернутися до вас зі своєю сяючою посмішкою, ваше серце почне танути.

Якщо Лев вважає, що йому бракує уваги - а для цього знака брак уваги рівносильний нехтуванню - він буде готовий на все, аби ви його помітили. У Лева виникає відчуття, що він існує, тільки коли на нього дивляться, а ще краще - захоплюються ним. Він не встоїть перед спокусою покрасуватися, він знає, як заволодіти увагою глядачів. Такій дитині важливо мати якусь арену, де він відчує себе визнаним улюбленцем. Лев, який змушений жити в тіні, в подальшому житті буде невпинно прагнути до відсутньої уваги і з кожною хвилиною ставатиме все більш вимогливим.

Енергійним Левам-хлопчикам необхідно час від часу випускати пар. Будучи знаком вогню, Лев любить виклик і здатний вступити у відчайдушну боротьбу, зумівши вхопити ласий шматок. Через природнє прагнення домінувати, іноді він стає надмірно владним, але насправді він тільки перевіряє, наскільки далеко може зайти. Виявивши кордон своїх можливостей, Лев з полегшенням зітхає, оскільки він живить повагу до влади.

ЛЕВИ-ДІВЧАТКА

   Маленька Левиця репетирує роль королеви. Відпрацьовуючи величні помаху руки, вона час від часу перевіряє, чи здатна змусити вас, її вірнопідданого, бути у неї на побігеньках! Дочка-Левицю дуже легко робестити, вона прагне перемагати і радіє, коли її капризам потурають. Коли будь-які події змушують її зрозуміти, що вона - звичайне людське істота, Левиця похмурніє і дметься, як примадонна. Але хмуритися подовгу вона не вміє: незабаром за хмар знову виходить сонце.

Як випливає похваліть Лева, і вам доведеться лестити безперестанку. По суті, лестощі - це вода, необхідна, щоб ваша дитина-бутон розцвів. Дівчатка-Левиці, які змушені приховувати свої переваги в дитинстві, являють собою сумне видовище в наступні роки. Левова сміливість у них ховається під маскою боязкості, вони постійно стримуються і відчуває себе як в клітці. Щоб ця горда дівчинка повірила в себе, необхідно, щоб колись у неї повірили ви.

Її енергія і спонтанні спалахи веселощів здатні висвітлити світ. Ви можете переконатися: якщо дівчинка-Левиця сплете вам вінок, то більш ідеального вінка ви ніколи не побачите. Вона просто подарує його вам, вона великодушна, і ви будете зворушені до глибини душі, вважаючи, що займаєте особливе місце в її серці. Поява в сім'ї принцеси неминуче пожвавить всіх її близьких!

ЛЕВ У ШКОЛІ

Леви досягають успіху в будь-якій сфері, як тільки у них з'являється можливість проявити себе. Літературна творчість, малювання, музика, танці і спорт - ось вдалі можливості продемонструвати, що можуть Леви, виявити їх здібності і таланти. У тих предметах, в яких вони орієнтуються менше впевнено, вони здаються - перш, ніж витратять занадто багато зусиль, щоб домогтися успіху. Девіз "все або нічого" відображає їх особливе почуття гордості - вони хочуть або показати найкращі результати, або взагалі не братися за справу.

У колі однокласників Лев стає лідером. Інші діти відчувають силу його характеру, він динамічний, відкритий і дружелюбний. Він знаходиться в самій гущавині подій, і це привертає до нього інших людей. Він може триматися кілька зверхньо, ??очікуючи, що саме він завжди буде робити вибір, не даючи оточуючим ні найменшого шансу. Необхідно допомогти йому зрозуміти, як виявляти справедливість, відступати і приймати рішення разом з іншими.

Дітям-Левам необхідна похвала, якщо їм належить домогтися найкращих результатів. Навіть неголосні аплодисменти діють на Левів, як масло, піддав жару. Якщо ж-хто-небудь з учителів не визнає їх таланти, Леви будуть або всіма силами намагатися привернути до себе увагу, або взагалі перестануть займатися цим предметом. Найчастіше вроджений акторський талант служить Левам добру службу, коли буває необхідно долати перешкоди. Лев знає, як справити враження на оточуючих, коли це вигідно йому!

ЛЕВ ЗА ГРОЮ

   Леви володіють багатою уявою, їхній світ фантазій населений всілякими чудовиськами і героями, що викликають Левів на поєдинок. Маленькі Левенята люблять слухати казки і вбиратися, як герої, про яких вони чують. Для них фантазія може бути більш реальною, ніж реальність. Зрозуміло, звичайно Левенята вибирають собі ролі принців або принцес, а їх друзям дістаються ролі другорядних персонажів.

Левам необхідно грати, проявляти творчі здібності і саме виражатися. Пізнання самих себе - життєво важливий досвід для Лева. На відміну від деяких інших знаків, Леви можуть цілком захопитися грою, зануритися в створений ними світ. З зосередженим увагою Леви віддаються творчого процесу: навіть ставши дорослими, вони ніколи не забувають, як це робиться.


Діва

24 серпня - 23 вересня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

 

Жвавість розуму, що дозволяє спостерігати і робити відмінності

   Незважаючи на те, що Діва - знак землі, вона нерозривно пов'язана зі знаками повітря, оскільки Меркурій, планета розуму, управляє Дівою (у положенні, в якому її вплив також поширюється на Близнюків). 

Тому людина, яка народилася під знаком Діви, ретельно аналізує велику частину життєвого досвіду, його розум - потужний інструмент. Мозок Діви ніколи не припиняє роботу, він просіває інформацію, наголошує на тому, що представляє користь, і відмітає інше. Мало що вислизає від уваги дитини-Діви.

Вроджена вправність і цілеспрямованість

   Діви схильні до порядку, але вони не обов'язково такі ж у фізичному відношенні, як зазвичай мається на увазі. Прагнення до того, щоб все лежало на своїх місцях, швидше ідея, ніж реальність для деяких Дів. 

Однак вони мають нестримне бажання з користю розпоряджатися собою і життям. Іншими словами, для Дів важливо не гаяти сили і часу і знайти власну нішу, в якій вони можуть послужити оточуючим.

Добра, турботлива вдача і бажання допомагати іншим

   Діва отримує задоволення, роблячи щось для інших людей. Оскільки в основному Діва є приземленою натурою, вона часто віддає перевагу приносити користь у практичному відношенні, з віком любить займати положення, в якому може допомогти або запропонувати послугу, - іншими словами, бути корисною! Діви воліють не афішувати свої справи і заслуги, триматися за лаштунками, а не у рампи. Але такий безшумний підхід видає їх величезну енергію, завжди використовуєму конструктивно.

Здатність встановлювати високі мірки і прагнути до досконалості

   Діви з готовністю помічають недоліки і не бажають примиритися ні на чому, що не відповідає їх вимогам. Вони дуже уважні до дрібниць, їх скрупульозність нагадує спробу пролізти крізь вушко голки. В дитинстві Діва не пропустить підступу і негайно пояснить вам, у чому справа. Спостережливість дозволяє Діві оцінювати якість усіх і вся та встановлювати надзвичайно високі планки і для себе і для інших людей.

ДІВИ-ХЛОПЧИКИ

   Всі Діви - мислителі. На відміну від відчайдухів, які народилися під знаком вогню, хлопчикам-Дівам земля надає спокій, і тому їх приваблює швидше можливість розумової, ніж фізичної діяльності. Хлопчики-Діви планують майбутнє заняття і готуються до нього, вони не будуть стрибати у вир головою. 

Батькам Дів рідко доводиться застерігати їх, нагадуючи про обережність, оскільки Діви дуже добре інформовані про наслідки будь-якого вчинку. Войовничість, бравада і груба сила нехарактерні для цього знака: Діва цінує інтелігентність, уважність і розсудливість.

Але не слід вважати, що в точному розумі хлопчика-Діви вся інформація розкладена по поличках, акуратно перев'язана стрічками і ретельно запечатана.

Іноді він здатний згорнути себе в баранячий ріг і відчувати нікчемне занепокоєння. Цю ціну він платить за здатність збирати інформацію. Неймовірна спостережливість може привести до неприємностей, заважаючи діяти необдумано. Приміром, у нього може виникнути надмірне занепокоєння про дрібниці. 

Він не згоден на компроміс. Це може дратувати інших людей, не здатних спроможністю Діви дивитися на життя крізь призму, яка збільшує зміст і якість всього навколо. Перед очима Діви постає аж ніяк не розмита картина. Діву можна помилково порахувати дріб'язковою і прискіпливою, але насправді вона спостережлива, і її розум завжди насторожі.

ДІВИ-ДІВЧИНКИ

   Бажання знати, розуміти і певною мірою упорядкувати життя виразно проявляється у дівчаток-Дів в самому ранньому віці. Зазвичай вони знають, чого хочуть, завдяки внутрішній здатності спостерігати і вибирати. Діви вміють спілкуватися з оточуючими, причому не тільки говорити, а й ставати чудовими слухачами. Навіть коли Діва мовчить, її очі невпинно оцінюють світ, відзначають слова і вчинки інших людей і таємно аналізують їх.

Оскільки Діва прагне до досконалості, їй самій легко відчути себе неповноцінною. Найгострішу критику Діви найчастіше обрушують на самих себе. Подумки вони уявляють, як можна ідеально впоратися з тією чи іншою завданням, але відчувають, що ніколи не зуміють виправдати власні очікування. 

Ось чому Діві необхідний надлишок заохочення і похвали, і найважливіше - дозвіл помилятися. Останнє життєво важливо, щоб Діва перестала встановлювати для себе недосяжні стандарти. Інакше вона буде зі всіх сторін оточена заборонами. 

Внутрішній голос постійно велить Дівам бути "хорошими дівчатками", щоб виробляти приємне враження на людей. Або Діва проведе життя в жорстких рамках, ледь дозволяють перевести дух, або вибере прямо протилежне рішення - бурхливе, безтурботне життя, що створює відчуття свободи. В дитинстві Дівам необхідно допомогти знайти рівновагу між цими двома типами поведінки, щоб вони зайняли середню, цілком прийнятну позицію.

ДІВА В ШКОЛІ

   У навчальному закладі Діва відчуває себе в своїй природній стихії. Їй подобається впорядкованість і ритм шкільного життя, що викликають відчуття цілеспрямованості: дивно, але під час канікул Діва може розгубитися, втративши встановленого режиму. З самого дитинства Діві подобається розумно розпоряджатися своїм часом, знати, чого від неї чекають і що їй належить. Ясно бачачи, яким буде її майбутнє, Діва знаходить впевненість.

Вона віддає перевагу предмети, які вимагають накопичення знань чи розвитку навичок, але відчуває себе менш впевненою там, де для правильних відповідей потрібно вдатися до уяви. Це викликає у Діви занепокоєння: що задумав учитель? Чи зумію я правильно зрозуміти його? Діва потребує чітких рекомендацій і воліє творчій діяльності, що вимагає практичних навичок: вміння працювати з деревом, вишивати чи готувати, а не малювати або писати вірші.

Оскільки Діва працелюбна, нема чого нагадувати їй про те, що пора зайнятися домашніми завданнями. До тих пір, поки Діва бачить сенс в тій чи іншій справі, вона буде виконувати його. Їй також подобається досліджувати і обробляти результати досліджень, збирати інформацію і сортувати її, бо їй знадобиться чимало часу, щоб впоратися із завданням.

Вона не буде сподіватися на удачу і діяти похапцем. Діва працює старанно і свідомо і ніколи нічого не забуває. Діви володіють почуттям стилю, особливо їм вдаються твори, в яких потрібно обговорити всі "за" і "проти". Діва наділена вродженою перевагою в порівнянні з усіма іншими знаками зодіаку саме для такого виду роботи!

ДІВА ЗА ГРОЮ

   Навіть у грі Дівам необхідна стимуляція мозку або можливість чимось його зайняти. Вони здатні годинами сидіти, розфарбовуючи модель літака або прикрашаючи ляльковий будиночок - тому що цілком захоплюються обраним заняттям. Вони без праці зосереджуються, за ним доводиться нелегко, коли зосередитися буває не на чому.

Діви не вміють грати без мети, однак вони вибиваються з сил, коли їх мозок не отримує відпочинку. Вони нагадують машини, двигуни яких постійно працюють, і батькам Діви необхідно втручатися, час від часу вимикаючи ці двигуни.

Треба спонукати Діву пустувати, грати, не замислюючись, веселитися і вести себе, як личить дитині. Оскільки Діви рано дорослішають, вони охоче допомагають дорослим у будь-якій роботі. Їм подобається приєднуватися до приготування обіду або миття машини. Але ймовірно, Діва ставиться до тих дітей, яким в найменшій мірі необхідний іграшковий пилосос. Для Діви важливо відокремлювати роботу від гри, інакше пізніше в житті вона перетвориться на трудоголіка.

Маленька Діва буквально розцвітає в компанії дітей, які можуть навчити її грати по-своєму. Незважаючи на деяку скритність і стриманість, Діва легко заводить друзів, оскільки вона зацікавлена ??в спілкуванні з людьми, знає, що треба ділитися, віддавати і отримувати.
Терези

24 вересня - 23 жовтня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Прагнення до чесності, справедливості і рівності

   До дитини-Терезів слід ставитися справедливо, щоб вона навчилася підтримувати власну рівновагу.

Прагнення встановлювати відносини з іншими людьми і пізнання життя через ці відносини

   Як знак повітря, Терези досить товариські, але на відміну від займає протилежне становище в зодіакальному колі Овна, характерне якість якого - незалежність, Ваги прагнуть встановити відносини з іншими людьми. 

З ранніх років Терези потребують компанії і можливості випробувати різні види взаємин на різноманітних рівнях. Однак важливо, щоб Терези також навчилися цінувати себе, оскільки вони можуть втратити свою індивідуальність, підлаштовуючись до безлічі людей.

Чарівність, такт і вміння вести переговори

   Бажання Терезів бачити навколо мир і гармонію змушує їх бути як можна більш приємними в спілкуванні з оточуючими. Терези хочуть подобатися, і тому в своїй поведінці ніколи не переступить межі. 

Вони виховані, уважні і чарівні. Навіть у дитинстві Терези знають, як домовитися з батьками, не піднімаючи скандалу, і цей талант зберігається у Терезів у подальшому житті, вони стають досвідченими дипломатами, здатними досягти такої угоди, яка влаштовувала б усі сторони. Терези від природи наділені розсудливістю, а чарівність допомагає їм у житті йти по рівній дорозі.

Любов до краси і елегантності, вміння оцінити стиль

   Каліцтво порушує внутрішній спокій Терезів, ось чому вони так піклуються про стиль і форму. Терези, якими править планета Венера, бажають, щоб світ був прекрасним, і стурбовані своєю здатністю справити на інших людей неабияке враження. 

Тому вони надають великого значення зовнішності і намагаються приховати все, що не заслуговує уваги. Необхідно спонукати Терези зосереджуватися не тільки на зовнішніх проявах.

ТЕРЕЗИ-ХЛОПЧИКИ

З усіх знаків зодіаку Терези, ймовірно, самі слухняні діти. Але хоча Терезам від народження судилося підлаштовуватися, їм не можна забувати про власні бажання та потреби, інакше їм все життя доведеться відступати, пропускаючи інших вперед. Для Терезів надзвичайно важливо навчитися говорити "ні".

Оскільки Терези - знак повітря, і отже, більше зосереджений на власних думках, ніж на чому-небудь ще. Терези не з тих дітей, які люблять возитися в бруді - їм не подобається бруднитися, до того ж вони вважають, що є куди більш цікаві способи проводити час.

Терезам подобається бувати в компаніях, оскільки самотність вони вважають досить нудним проведенням часу - Терези віддають перевагу ділитися і часом, і задоволенням.Зрозуміло, чарівність і поступливість забезпечують Терезам популярність в суспільстві.

У дитинстві Терези необхідно спонукати робити вибір. Вони страждають від нерішучості і часто перекладають право вибирати кому-небудь іншому, прикриваючись словами: "Мені все одно". Терезам доводиться задовольнятися варіантами, які вибирають оточуючі, а також вислуховувати їхні аргументи "за" і "проти". Батькам слід спонукати Терези заявляти про свої бажання, незалежно від того, що можуть подумати інші люди.

ТЕРЕЗИ-ДІВЧАТКА

Уже в колисці дівчинка-Терези кокетує з тими, хто залучає її увагу. Її усмішка незмінно чарівна, вона вміє догодити оточуючим і відчуває відповідь любов. Батьки спонукають її грати роль "милої дівчинки", але якщо Терези не зрозуміють, що вони не зобов'язані завжди бути люб'язними і догоджати, вони стануть і надалі придушувати всі негативні емоції. 

Тому пізніше дівчинка, яка звикла завжди бути "хорошою", зіткнеться з проблемою прояви гніву чи не навчиться добиватися свого.

Дівчинка-Терези усвідомлює свою жіночність з перших років життя. Бути шибеником не в її стилі, але завдяки допитливому розуму пізніше вона здатна змагатися з чоловіками. 

Вона випромінює чарівність і починає вправлятися в мистецтві кокетства, обводячи навколо пальчика власного батька, перш ніж обрати в якості об'єктів шанувальників з дитячого майданчика.

Ставши підлітком, дівчинка-Терези твердо впевнена, що світом править любов, але їй слід бути обачною і не плутати любов з потребою заслуговувати схвалення. У ранні роки їй важливо навчитися цінувати себе і проявляти самостійність у рішеннях, оскільки Терези, які все життя підлаштовуються під інших і йдуть на компроміси, щоб їх "любили" за поступливість, потай зневажають себе.

ТЕРЕЗИ В ШКОЛІ

Терези мають витончене, об'єктивне мислення, умінням порівнювати і обробляти інформацію. Терезам подобається розглядати обидві сторони питання, особливо їм вдаються твори, в яких потрібно обгрунтувати свою точку зору.

Ваги прагнуть вигідно представити свою роботу. Однак вони вміють маскуватися своєю здатністю робити гарне враження: Ваги розуміють, чого хоче вчитель, і діють відповідно, але варто копнути глибше, і стає зрозуміло, що часто їхні знання бувають поверхневими.

Ваги часом справляють враження ледарів, але це не так. Просто вони не бажають піднімати шум або випускати пар, зіткнувшись з проблемою. Вони не схильні до конкуренції, так що в день здачі іспиту хвилюватися будуть скоріше не самі Терези, а їхні батьки.

У Терезів рідко бувають проблеми в школі. Їм подобається упорядковане життя, вони хочуть знати, що чекає їх у найближчому майбутньому. Терези не руйнівники по натурі і завдяки повазі до влади і бажанням подобатися легко знаходять спільну мову з учителями і заводять друзів. У Терезів можуть виникнути проблеми зі шкільними задираками, але Терези постараються перемогти їх лестощами, а не силою.

ТЕРЕЗИ ЗА ГРОЮ

Терезам подобається брати участь у подіях, тому вони воліють командні ігри і з задоволенням спілкуються з друзями. Як тільки Терези  навчаться говорити, стає очевидно, що вони здатні вільно базікати з ким завгодно. Обожнюючи приймати гостей, Терези  беруть на себе основне навантаження: запрошення, підготовку і прийом. Їх не назвеш душею суспільства - цю роль Терези  поступляться Овна і Льву - але Терезам подобається сама атмосфера свята.

Ще в дитинстві Терези зазвичай виявляють творчі здібності: їм подобається спостерігати гру кольорів і робити гарні речі. Їх здібності дозволяють їм легко навчитися грати в шахи. У спілкуванні з друзями Терези схильні скоріше приєднуватися до ігор, ніж бути ініціаторами.

Терезам властиво оцінювати ситуацію і реагувати відповідно, а не вимагати, щоб усі навколо підкорялися їх бажанням. Ймовірно, тому ця дитина виглядає щасливою і задоволеною і скрізь є бажаним гостем.


Скорпіон

24 жовтня - 22 листопада

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Винахідливість і сила

   Символ Скорпіона - не тільки скорпіон, а й фенікс, повстає з попелу. Скорпіони народжуються, щоб випробувати метаморфозу в житті, і розвивають в собі внутрішню силу, щоб приготуватися до змін. Вони володіють неймовірною сміливістю і здатністю відновлювати сили, яка допомагає їм вирішити більшість особистих проблем.

Глибока проникливість і чутливість по відношенню до людей

   Уже в перші роки життя Скорпіона стає очевидно, що він вміє заглянути людям в душу. Інтуїція і сприйнятливість проявляється у Скорпіона ще в дитинстві, і важливо, щоб з віком він навчився довіряти їм.

Рішучість і воля до перемоги

   Скорпіон наділений здатністю віддавати всі сили для досягнення поставленої мети. Його здатність зосереджуватися неймовірна, і якщо він що-небудь задумав, мало що відволікає його. 

Поки Скорпіон ще малий, батьки бачать, як він демонструє свою волю, піддаючи випробувань і самого себе, і інших людей. Він може усіма силами противитися наказам і в той же час з жаром віддатися справі, обраному їм самим. Важливо виявити до Скорпіону чуйність, щоб він навчився спрямовувати свою рішучість в позитивне русло.

Глибина почуттів

   Як знак води, Скорпіон орієнтований на світ емоцій, але на відміну від інших водяних знаків, таких, як Рак і Риба, він не виявляє свої почуття. Він не забуває про самозахист і схильний приховувати емоції, але тим не менше вони глибокі і потужні. Важливо допомогти Скорпіону прийняти і висловити свою емоційну натуру, яка дозволить йому виявити в собі пристрасть до життя.

СКОРПІОНИ-ХЛОПЧИКИ

   Скорпіон бажає, щоб оточуючі знали, що він тримає все під контролем і зможе справитися з будь-якими труднощами. Якщо ви - батько хлопчика-Скорпіона, вам доведеться навчитися вловлювати вібрації, витікаючі з душі вашої дитини, - він буде старанно ховати свої емоції. 

Він болісно чуттєвий і в той же час боїться виказати свою вразливість, тому потрібно заохочувати його виявляти почуття. Затихаючи, він часто посилає сигнал про боротьбу, що ведеться в його душі. Скорпіону треба пояснити, що йому нема чого весь час бути сильним і незворушним.

Оскільки Скорпіон схильний до сильної прихильності і неприязні, він напевно дасть вам зрозуміти, що довелося йому не до душі. Зацікавившись чим-небудь, він навряд чи зуміє перемкнути увагу. Навіть у дитинстві їм може заволодіти бажання займатися чим-небудь одним, і йому буде важко перейти до справ, не збудливим в ньому такого ж ентузіазму.

Хлопчик-Скорпіон незмінно відданий тим, кого він любить, але разом з тим здатний висловлювати гірку правду. Він настільки гостро усвідомлює власну реакцію, що йому нелегко прикрасити істину, щоб порадувати оточуючих.

Тому від нього часто можна почути зауваження, які побоюються висловлювати інші люди. Скорпіон володіє неймовірним відчуттям єдності, і якщо хто-небудь нападає на його рідних чи близьких друзів, він першим поспішить дати відсіч кривднику.

СКОРПІОНИ-ДІВЧАТКА

   Скорпіони-дівчатка осягають жіночі хитрощі, ледве навчившись ходити і говорити. З віком вони практикуються в хитрощах і незабаром знаходять вміння домагатися свого, залучати до себе людей і змінювати обставини в свою користь. 

Навіть в чотирирічному віці дівчинка-Скорпіон всерйоз спробує звабити вас - щоб отримати морозиво або послухати казку перед сном. Вона точно знає, чого хоче, але разом з тим може бути неймовірно вразливою - це складне поєднання являє собою джерело чарівності Скорпіона.

Скорпіон майже завжди бачить не тільки те, що знаходиться на поверхні, і якщо щось його тривожить, він прагне приховати занепокоєння в глибині душі, але побоювання можуть випліскуватися у вигляді нічних кошмарів або замкнутості і нелюдимости.

Дівчинка-Скорпіон потребує розумного і надійного слухача, перед яким вона зможе відкрити душу, не побоюючись критики чи оцінки. Крім того, їй необхідно навчитися довіряти людям, оскільки Скорпіону буває важко подолати внутрішню підозрілість. Цікаво спостерігати, як ця дитина сміється і перевіряє секрети улюбленої бабусі, а потім спостерігати за ним під час приходу нелюбимої тітки - Скорпіон раптом замикається в собі.

Дівчинка-Скорпіон володіє силою, з якою слід рахуватися, але разом з тим вона наділена здатністю міцно любити. Дитині-Скорпіону необхідно знати: любов батьків до нього безмірна.

СКОРПІОН У ШКОЛІ

   Скорпіон наділений проникливим і допитливим розумом, і тому він від природи має здатність поглинати величезні обсяги інформації і відбирати з неї найціннішу. Він прагне досліджувати і вивчати, його не задовольняє поверхневе розуміння: якщо Скорпіон побажав що небудь дізнатися, він буде знати найдрібніші подробиці обраного предмета.

Схильність Скорпіона бачити в житті тільки чорне і біле відбивається на його здібностях до навчання. Скорпіон або захоплюється якимось предметом, або вважає його зовсім не вартим уваги. Якщо "небажаний" предмет входить в обов'язковий навчальний план, то у Скорпіона можуть виникнути проблеми. 

По суті, це не навмисне нехтування - просто серед Скорпіонів рідко трапляються люди з різнобічними інтересами. Вони аж ніяк не майстри на всі руки, їм властиво проявляти видатні здібності в певних областях.

Під час іспитів Скорпіони вміють зосередитися. Скорпіонам подобається добиватися успіхів, намічати собі цілі і рухатися до них. Але незважаючи на це, вони іноді можуть зайти в глухий кут в навчанні - і в деяких випадках перешкодою стає хто небудь з учителів, до якого Скорпіон відчуває неприязнь.

Скорпіон вважає неможливим спілкуватися з людьми, з якими йому важко встановити контакт. Подібне відбувається і зі шкільними друзями: Скорпіон або виявляється в центрі уваги, або злегка осторонь.

СКОРПІОН ЗА ГРОЮ

   Скорпіон - знак крайнощів, тому ця дитина або з захопленням бере участь у певних заняттях та іграх, або навідріз відмовляється приєднатися до них. Іноді буває важливо змусити Скорпіона подолати неприязнь і що-небудь спробувати, оскільки часто первісна емоційна реакція заважає йому експериментувати в справі, яка може йому сподобатися. Але обрати слід найбільш м'який підхід-наказуючи Скорпіону йти в одну сторону, ви напевно доб'єтеся того, що він поверне в протилежну!

Оскільки Скорпіон - знак води, він володіє творчою уявою і любить вигадувати власні ігри. У колі інших дітей він часто стає лідером і вирішує, яку з ігор вибрати. Він нікому не дозволить переступити через себе, але через свою чутливості може спробувати зробити вигляд, що йому немає справи до речей, які насправді глибоко чіпають його.

Йому важко ділитися своїми іграшками - власницькі інстинкти Скорпіона проявляються в ранні роки по відношенню до улюблених предметів, перш ніж поширитися на людей. Скорпіон дуже відданий друзям і часто зберігає стосунки з друзями дитинства все життя. Він вміє створювати дивно міцні зв'язки, не тільки не слабшає, але іноді і зміцнюються з віком.

Стрілець

23 листопада - 21 грудня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

 

Оптимістичний і безтурботний підхід до життя

   Стрілець здатний заразити людей своїм позитивним ставленням до життя. Він схильний бачити тільки світлу сторону медалі, і коли йому щось не вдається, він перебуває у впевненості, що йому випаде нагода виправити помилку.

Дозволити йому зберегти цей прихильний погляд на світ дуже важливо для благополуччя Стрільця, однак разом з тим слід спонукати його докладати зусилля, щоб домагатися свого.

Підприємливість, прагнення прийняти виклик і рухатися вперед

   Стрілець невпинно цілиться і випускає стріли - йому необхідна мішень. Він ніяково почуває себе в лещатах повсякденних справ, йому необхідно вірити, що він рухається в певному напрямку - до мети. Підприємливість змушує його розширювати і ментальні, і фізичні горизонти. 

Природне бажання Стрільця - побачити і спробувати все, що тільки можна, однак поле діяльності завжди буде здаватися йому тісним. Стрілець повинен знати, що життя рухається в певну сторону.

Відкрите і дружнє ставлення до людей

   Стрілець прагне заводити друзів. Його добродушність заразливо, він здатний легко вступати в контакт з людьми, піддаються впливу його безпечності. У дитинстві він обеззброює незнайомих людей здатністю встановлювати з ними зв'язок і залучати їх до себе-у нього є спосіб змусити людей руйнувати власноруч створені бар'єри. Справа не в тому, що він - екстраверт до мозку кісток, він просто впевнений, що сподобається оточуючим, і в цьому він не помиляється.

Грайливість і тяга до розваг

   Оскільки Стрілець пашить ентузіазмом, він витрачає багато енергії, щоб зробити життя якомога більш приємною. Він прагне сміятися, грати і жартувати і не виносить надмірної серйозності. 

Він володіє тонким почуттям гумору. Крім того, він спонтанний і схильний до перебільшень, що виробляє комічний ефект. Зрозуміло, і Стрільцеві буває невесело, однак він упевнений, що необхідно скуштувати життя у всій повноті, витягти з неї все можливе і не втратити схильність до гри.

СТРІЛЬЦІ-ХЛОПЧИКИ

   Ця дитина може справити враження жвавого цуценя, яке крутиться, скаче і не бажає чинно йти рядом. Однак його енергію та жагу до життя слід цінувати. Закиди, вмовляння і прохання посидіти смирно часто викликають зворотний ефект: Стрільцю необхідно задовольнити свою потребу в дії. Дивно, але він не може втихомиритися, навіть коли втомлюється.

Стрільцю подобається бувати на великих та відкритих просторах-тут він відчуває себе вільним. Стрільці гостро відчувають свій зв'язок з природою. Вони повинні бігати по траві, дертися на дерева, плескатися в ставку, відчувати вітер і дощ, ліпити пиріжки з бруду, розводити багаття, скочуватися зі схилів пагорбів.

Будь-які обмеження чужі його натурі: Стрілець щасливий, коли може просто бути самим собою. Будучи батьком Стрільця, ви незабаром зрозумієте, як важко Стрільцеві залишатися чистим і охайним довше п'яти хвилин - він любить зручний, звичний одяг і в мить ока здатний стоптати нові черевики або обірвати гудзики (зрозуміло, випадково!).

Стрілець будує великі плани, знаючи, чим хоче зайнятися в житті. Треба допомогти йому з дитинства залишатися вірним своїй зброї, оскільки він здатний з ентузіазмом хапатися за нову справу, але так само швидко остигати.

Закінчити яку-небудь, нехай навіть незначну справу і відчути задоволеність при вигляді результатів життєво важливо для Стрільця, щоб він повірив: великі цілі теж досяжні,

СТРІЛЬЦІ-ДІВЧАТКА

   У Стрільця-дівчинки є певна задача: насолоджуватися життям. Вона активно бере участь в житті сім'ї, намагаючись оживити її всіма можливими способами. Батьки готові рвати на собі волосся, коли вона перебуває в похмурому настрої, але незабаром вона знову змусить вас посміхатися: неможливо не заразитися її ентузіазмом. 

Незважаючи на те, що дівчинка-Стрілець має явної здатністю підключити ваше життя до електричної напруги, разом з тим вона на рідкість поступлива. Дівчинка-Стрілець не стане дутися, виявивши, що від пирога в честь дня її народження залишилися одні вугілля. Ймовірно, вона вважатиме пригода більш забавним, ніж її батьки, і буде впевнена, що ви неодмінно спечете новий пиріг - так до чого сумувати?

Вона любить природу і тварин-особливо коней - і готова весь вільний час проводити в парку або ж гостювати в селі. Часто Стрільці справляють враження абсолютно безстрашних людей, і у вас перехопить подих, коли дівчинка-Стрілець не замислюючись покотиться з крутої гори.

Стрільцям подобається ризикувати і випробовувати свої сили, але в дитинстві вони переоцінюють свої здібності і можуть потерпіти невдачу. Але навіть у цьому випадку дівчинка-Стрілець не відмовиться від другої спроби.

Вона любить сміятися і вміє жартувати. Можливо, дівчинка-Стрілець не відповідає образу скромною і тихою "слухняною малятка", але зате вона знає, як треба веселитися - вважаючи веселощі головною перевагою життя.

СТРІЛЕЦЬ У ШКОЛІ

   Стрілець - знак навчання, але перш, ніж представляти свого маленького Стрільця студентом Оксфорда, приготуйтеся вислухати погану новину: цьому знаку бракує вміння зосереджуватися. 

Так, у Стрільця величезні можливості, але йому часто бракує старанності. Стрільці часто виконують вимоги вчителів, лише б від них відчепилися, здають іспити зі стиснутими зубами, вважаючи, що в житті є безліч набагато більше цікавих справ, ніж зазубрювання хімічних формул або латинських фраз.

Природна схильність Стрільця до гри означає, що його постійно відволікають більш привабливі розваги.

З цієї причини дитиною-Стрільцем необхідно керувати, спонукати його до досягнення мети. Безсумнівно, він наділений кмітливістю і ентузіазмом, але відразу байдужіє, коли мова заходить про запам'ятовуванні або обробці інформації. Вражає те, що Стрілець здатний стати закоренілим учнем: саме він виявляє невтомну спрагу знань у подальшому житті.

Стрільця часто можна зустріти на спортивних майданчиках - він випускає накопичився в ньому пар після вимушеного спокою. Стрілець - природжений спортсмен, він вдало вписується в будь-яку команду. Він вільно спілкується з оточуючими і користується популярністю в школі, але іноді страждає через свою життєрадісності. Оскільки він вважає будь-яке поняття розтяжним, він напевно спробує порушити правила.

СТРІЛЕЦЬ ЗА ГРОЮ

   Слід відразу зазначити, що гра для Стрільців - рідна стихія. У деяких відносинах життя представляється Стрільцеві грою, ось чому він не сприймає її всерйоз. Йому не чужий дух суперництва, він прагне перемагати. Особливо в дитинстві Стрілець потребує фізичної активності - вимушений сидіти під замком, він знічується. Як тільки Стрілець відчує смак велосипедних прогулянок або пішого туризму, переконати його залишитися вдома буде практично неможливо.

Ймовірно, з усіх знаків Стрільці найменше піклуються про власність, коли необхідно ділитися майном або іграшками. Вони великодушні від природи, але разом з тим досить безтурботні. Цією щедрістю можна захоплюватися, але Стрільця необхідно навчити цінувати речі, що мають для нього значення, берегти їх, оскільки втрачені і зламані речі не завжди можна замінити.

Інші діти зазвичай вважають Стрільця найвеселішим товаришем по іграх, але іноді товариськість може заважати самому Стрільцеві. Захопившись грою, він не знає міри. Стрілець може перевтомитися або надмірно збуджуватися, і тоді йому необхідна діяльність, що стимулює роботу розуму, але дає відпочинок тілу.


КОЗЕРІГ

22 грудня - 20 січня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

        Цілеспрямованість, обов'язковість і відданість

   Навіть у дитинстві Козерогу подобається з користю проводити час, і якщо він комусь зобов'язаний, його відданість стає непохитною. Для нього характерний зрілий і серйозний підхід до життя, і тому йому важко бути безтурботним; часто це означає, що до Козерогу ставляться скоріше як до дорослого, ніж як до дитини.

         Організаторський талант і практичність у справах

   Як знак землі, Козеріг поділяє властивості, характерні для Тельця і Діви: здатність слідувати розпорядку, вміння планувати і здійснювати задумане неквапливо й ефективно. Почавши яку-небудь справу, Козеріг терпляче доведе його до кінця. Він користується репутацією надійного людини, і тому люди часто звалюють на нього величезну відповідальність, а Козеріг охоче приймає її.

          Бажання бути незалежним, сильним і стриманим

   Козеріг боїться здатися вразливим та слабким, і тому він усіма силами домагається самостійності і стримує себе, щоб створити враження цілковитого самовладання. Навіть у дитинстві Козерог навмисно стримується і зводить до мінімуму емоційні реакції. Безсумнівно, він володіє винятковою силою волі, однак йому необхідно навчитися довіряти людям і бути більш відкритим, особливо коли він потребує допомоги.

         Прагнення "зійти на гору" і досягти вершини

   Козеріг - знак, який ставить перед собою високі цілі, які вимагають програми чималих зусиль. Козеріг завжди готовий витратити сили з користю. Скільки б часу не знадобилося, він буде наполегливо слідувати своїм шляхом, не звертаючи уваги на відволікаючі моменти і долаючи труднощі. Він прагне домогтися визнання і поваги. Він схильний надходити "як належить" і бажає, щоб його сприймали всерйоз.

КОЗЕРОГИ-ХЛОПЧИКИ

   Козероги-хлопчики часто виглядають старше, ніж їх ровесники, що народилися під знаками вогню, які прагнуть продемонструвати свої здібності. На відміну від них, хлопчик-Козеріг буде домагатися поставленої мети, не піднімаючи шуму. Він часто віддає перевагу суспільство дорослих, оскільки ровесники здаються йому нерозумними дітьми. Але при цьому Козеріг зовсім не паїнька: просто він не бачить сенсу в іграх і витівки - у нього знайдуться справи поцікавіше.

Йому подобається планувати життя, знати, що і коли має відбутися, він живить вроджену схильність до порядку і дисципліни. Тверде керівництво і самодисципліна допомагають йому в наступні роки. Чим впевненіше він в дитинстві, тим більше зможе розкритися в спілкуванні з людьми, коли виросте. Але якщо в ранні роки йому бракувало стабільності, все життя він буде компенсувати цей недолік, вибудовуючи навколо себе надійні стіни, в яких в кінці кінців виявиться в'язнем.

Хлопчик-Козеріг розумний і розважливий, але вроджена боязкість часто заважає йому проявити свю гідність. Козеріг часто чекає, коли його запитають, а не висловлює свої думки та ідеї. Крім того, він завжди усвідомлює необхідність вести себе належним чином.

КОЗЕРОГИ-ДІВЧАТКА

   Оскільки Козерогів захоплюють такі якості, як сила духу, незалежність і самовладання, дівчатка, що народилися під цим знаком, знають, чого вони хочуть, і не бажають, щоб їх вважали слабкими і зніженими. Дівчатка-Козероги намагаються зайняти своє місце в житті на рівних умовах з чоловіками. Вони не вважають, що не здатні на щось тільки тому, що народилися дівчатками. Вони цілеспрямовані, мають винятковою мужністю й витривалістю.

Дівчатка-Козероги хочуть бути корисними і отримати визнання в сім'ї. Доручіть такий дівчинці особливу роботу, і вона буде пишається, впоравшись з нею. Ця дитина не забуде погодувати рибок або занести садові стільці в будинок під час дощу. Козероги не вважають повсякденні справи нудними і нікчемними, їм подобається вчитися, набувати нові навички і справлятися з практичними завданнями. У цьому Козероги домагаються чудових результатів.

Якими б витриманими не здавалися зовні дівчатка-Козероги, їм бракує впевненості, оскільки Козероги надзвичайно вимогливі до себе і завжди вважають, що здатні докласти більше зусиль і досягти кращих результатів. Кращий подарунок, який вони можуть отримати від батьків, - розуміння, що їм немає чого витрачати стільки сил, щоб заслужити батьківське схвалення. Дівчинці-Козерогу треба пояснити: ви любите її незалежно від її досягнень.

КОЗЕРІГ У ШКОЛІ

   Школа для Козерогів природна середу. Серед розпорядку та правил Козерог відчуває себе як риба у воді і відчуває абсолютну задоволення, точно знаючи, що має відбутися в певний час і чого від нього чекають. Крім того, Козерогам подобається шкільний дух суперництва і шанс довести свої здібності. Завоювання призу або одержання вищої оцінки на іспиті - конкретні досягнення, які він може намічати і яких буде домагатися: Козерогам подобається отримувати нагороди за роботу.

Козеріг не войовничий по натурі, він не буде порушувати правила. Він живить велику повагу до влади і виходити за рамки дозволеного не стане. Він часто досягає успіху, спрямовуючи енергію на роботу і досягнення цілей, що приносять йому задоволення. Козерогам подобається бути лідерами або входити в число кращих учнів, вони дуже серйозні і відповідальні.

Козеріг наділений швидше практичним, ніж творчим розумом, йому часто потрібен час для повного розуміння суті справи. Отримані знання він міцно утримує в пам'яті. Для нього важлива розміреність роботи, він не стане дописувати твір в останню хвилину, йому рідко доводиться нагадувати про домашні завдання. Навіть якщо предмет особливо важкий для Козерога, він проявляє наполегливість, але часто не усвідомлює, наскільки добре знає ті предмети, в яких по-справжньому розбирається.

КОЗЕРІГ ЗА ГРОЮ

   Не можна сказати, що Козерог не любить гри, але він терпіти не може витрачати час на безцільну діяльність. Він не стане довгі години мріяти про пригоди або витати в світі фантазій - його цікавить реальний світ. Він здатний захопитися справами, що потребують практичних навичок, - наприклад, допомагати мити машину або фарбувати стіни.

Козеріг більш серйозний і стриманий в дитинстві і юності. Зазвичай пізніше в житті Козерог відчуває, що тепер-то він може розслабитися і трохи пограти. В дитинстві Козерог стурбований думкою оточуючих про нього і про його вчинки. Свідомість міщан йому бути спонтанним і поривчастим, Козеріг завжди намагається вести себе гідно. Батькам Козерога необхідно проявити чуйність, пам'ятати про боязкості Козерога і бажанні догодити. Вони повинні дозволяти йому розслабитися і повністю віддатися грі.


ВОДОЛІЙ

21 січня - 19 лютого

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Індивідуальність

   Водолій волелюбний. Йому необхідно розвиватися по-своєму, а не відповідно до уявлень інших про те, яким йому слід бути. З дитинства він прагне виділятися з натовпу, і хоча це прагнення можна вважати проявом духу протиріччя або бунтарським нахилами, насправді це пошук самого себе. Ця дитина може розвиватися не такими темпами, як інші діти, зупинятися і знову зриватися з місця.

Незалежність мислення, логічного і інтуїтивного

   Як знак повітря, Водолій тісно пов'язаний з мисленням. Він мислить ясно, вразливе і раціонально, поєднуючи логіку та інтуїцію. Його розумовий процес настільки стрімкий, що він миттєво робить висновки, а ідеї осіняють його подібно спалахів блискавок. Водолію необхідно простір для розвитку вільного мислення і оригінальності.

Бажання встановлювати контакти з оточуючими і при цьому зберігати свободу

   Водолій - знак дружби. Йому подобається знайомитися з людьми і заводити вірних друзів. Водолії процвітають в гуртках, клубах і командах, де збираються люди, об'єднані спільними інтересами. Протягом всього життя він заводить знайомства скрізь, де б не з'явився, але завжди залишається кілька відчуженим, що дозволяє йому зробити крок назад в разі надмірного зближення з іншими людьми або залежності від них.

Прагнення до змін, мінливість, збудження і непередбачуваність

   Встановлений порядок швидко викликає у Водолія нудьгу: як тільки щось стає зрозумілим йому, більше це заняття не викликає інтересу, і Водолій поспішає до нового і незвіданого. Його порушують зміни, він жадає експериментувати і відкривати нове. Він любить сюрпризи: вони заряджають його енергією і заставляють пожвавитися. Крім того, рутина пригнічує його, викликає протест і бажання звільнитися.

ВОДОЛІЇ-ХЛОПЧИКИ

   Водолії ніколи не бувають прихильні до порад, як їм слід вчинити і чим зайнятися. Хлопцям-Водоліям необхідно надавати можливість самим прояснити те чи інше питання. Їх допитливий розум радіє експериментів, а сила логіки допомагає знайти відповіді без особливих зусиль. Але не сподівайтеся, що ваш син-Водолій прийде саме до того висновку, якого ви чекаєте: він часто дивиться на речі під іншим кутом зору, ось чому Водолії заслужили репутацію винахідливих людей.

Відчувши себе в пастці рутини, він спробує. випробувати вас, перевірити, наскільки далеко йому дозволено зайти. З Водолієм треба завжди бути готовим до несподіванок, навіть стихійним лихам, ця дитина здатний діяти з такою швидкістю, що ви опинитеся захопленими зненацька. Він володіє сильною волею і завзяттям, відмовляючись вступати, як прийнято, тому краще надайте йому можливість проявити свою індивідуальність. Враховуючи норовливість Водолія, можна припустити: отримавши дозвіл бути ні на кого не схожим, він з упертості буде наслідувати оточуючим.

Як знак повітря, хлопчик-Водолій керується розумом. Він вважає, що всьому на світі можна знайти логічне пояснення, він насилу визнається в почуттях, хоча може бути дуже вразливим. Важливо обережно справлятися з його емоціями, спонукати її висловлювати, що його турбує - так, щоб Водолій усвідомив природність своїх почуттів.

ВОДОЛІЇ-ДІВЧАТКА

   Ваша дочка-Водолій хоче, щоб її вважали особистістю, а не лялькою. Вона не обов'язково веде себе як шибеник, але не захоче вбиратися на вечірку - тому що так прийнято. Пізніше у неї з'явиться власний стиль, але в дитинстві вона відмовляється бути такою, як усі, і хоча Водолій зазвичай поводиться стримано, вона може проявити неабияке завзяття!

З ранніх років дівчинка-Водолій любить бувати в суспільстві, цікавість спонукає її заводити знайомства. Ви не встигнете схаменутися, як серед ваших гостей буде набагато більше її знайомих, ніж ваших. Зазвичай дівчинка-Водолій спокійна і врівноважена, вона легко пристосовується до нових ситуацій і не стане чіплятися за вашу спідницю. По суті, вона не зніяковіє, опинившись серед незнайомих людей, - це їй подобається.

Водолії надзвичайно уважні до людей, оскільки піклуються про них - хоча їм нелегко виявляти постійну турботу. Поки вашІЙ дочці-Водолію дозволено бути самою собою, жити з нею буде легко. Вона не стане показувати характер або вимагати постійної уваги: по суті, поки вона чимось зацікавлена, вона щаслива. Навіть у дитинстві дівчинка-Водолій володіє рідкісною здатністю проявляти турботу про інших людей.

Водоліям властива гуманність, вони помічають, що відбувається в світі, і вважають себе частиною людства.

ВОДОЛІЙ У ШКОЛІ

   Оскільки Водолієм управляє Уран, планета блискавичних рефлексів, інтуїції і спалахів натхнення, дитині-Водолія судилося стати яскравою зірочкою. Водолії надзвичайно сприйнятливі, вони - природжені мислителі, що володіють розсудливістю і логікою, що дозволяють їм зберігати чисту і тверезу голову. З іншого боку, Уран - планета хаотичних процесів, і значить, люди, що народилися під цим знаком, часто демонструють безладну активність. Отже, в деяких предметах Водолій може обганяти ровесників, але зовсім не сприймати інші предмети.

Водолій схильний до наукового мислення, він здатний розбиратися в численних цифрах і фактах і складати з них разюче точні картини. Люди, що народилися під знаком Водолія, також люблять відстоювати свою точку зору в творах, висувати аргументи і пояснення. Але вони не обов'язково будуть дотримуватися загальноприйнятої думки.

Їх пам'ять може бути фотографічної, але з іншого боку, непередбачувана сутність розумових процесів Водолія означає, що він може зробити невірний висновок або допустити помилку, прочитавши питання дуже швидко і не вловивши їх суть. На жаль, Водоліям важко даються вправи на повторення, коли їм необхідно уповільнити сприйняття і обдумати отриману інформацію, щоб розібратися в ній.

ВОДОЛІЙ ЗА ГРОЮ

   Водолій поєднує в собі любов до самотності і до компаній, він і товариський, і разом з тим відлюдник. Але як би багато людей він не привертав до себе, він ухитряється якимось чином триматися від них осторонь. Йому подобається мати самих різних знайомих, він віддає перевагу компанії приятелів кільком близьким друзям. Але при цьому Водолій часто виглядає самотньо через прагнення зберегти індивідуальність.

Здібності Водолія до наук і спілкуванню означають, що його приваблює техніка. Йому подобається грати з машинами, це захоплює його на довгі години. Будучи прогресивним по натурі, Водолій зазвичай вважає за краще нове, щойно винайдена традиційним і старомодним ігор. Водолія привертає космос, ракети та інопланетяни - планета Земля здається йому часом занадто нудною!

Непогано спонукати маленького Водолія вступити в клуб, але при цьому ви незабаром з'ясуєте, що він створив свою команду або групу ровесників, залучених його оригінальністю. Одне відомо точно: Водолій ніколи не перестане дивувати вас. З триколісного велосипеда він споруджує мотоцикл, піднос стає скейтом - приготуйтеся до несподіванок!

РИБИ

20 лютого - 20 березня

ЯКОСТІ ДИТИНИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

 

  Щирість, прихильність і довіру

   Як знак води, Риби схильні приймати потік життя таким, яким він є. Вони реагують на зміни, пристосовуючись до них, а не намагаючись чинити опір або вибрати інший шлях. Вони також володіють дивовижною здатністю згладжувати неприємності і зберігати віру в життя.

Співчуття і терпимість до людей, схильність віддавати

   Завдяки своєму становищу останнього знака зодіаку Риби здатні уособлювати себе з іншими людьми. Вони не засуджують оточуючих і намагаються розгледіти в них хороші якості. Вони як ніхто інший знак вміють розуміти людей і допомагати їм. Риби природним чином ставлять оточуючих на перше місце і намагаються надати їм необхідні підтримку і увагу.

Багата уява та вроджені творчі здібності

   Риби мають дивну здатність жити в світі власних фантазій. Вони прагнуть до всього загадкового. Буденність наводить на них нудьгу. В уяві вони прикрашають навколишній світ і людей. Їх поетичну натуру надихає краса, музика і захоплюючі образи. Риби - природжені романтики.

Інтуїція і чутливість

   Риби не ставлять захисних бар'єрів, вони повністю покладаються на внутрішню мудрість і інтуїцію. Чутливість надає їм м'якість у спілкуванні з оточуючими, Риби побоюються поранити почуття людей. Вони розуміють без слів, яке доводиться іншим людям, тому що багато чого вловлюють на підсвідомому рівні.

РИБИ-ХЛОПЧИКИ

   Риби відрізняються м'якістю і свідомістю. У своїй еволюції вони випередили натури, які витрачають час, намагаючись затвердити свою владу з допомогою жорстокості по відношенню до інших. Коли однолітки задирають інших дітей або руйнують мурашники, Риби страждають, оскільки не бачать нічого забавного в спогляданні чужих страждань.

Хлопчик, що народився під знаком Риб, рідко буває заводієм, оскільки він не з тих, хто віддає накази і вимагає, щоб його бажання беззаперечно виконувалися. У дитинстві хлопчик-Риба не відразу усвідомлює своє его: Риби - знак, пов'язаний з альтруїзмом, однак, щоб уникнути нападок, він повинен розвивати впевненість у собі і вміння відстоювати свої потреби та бажання. Батьки повинні навчити дитину вміти постояти за себе і вірити у свої сили, і ще - приймати і цінувати його чутливість.

Риби мають яскраву уяву, і в дитинстві вони живуть у дивовижному світі. Вони переповнені фантазіями, їм подобається вигадувати нових героїв або наслідувати вже існуючим. На відміну від знаків землі, яким бракує уяви, Рибам буває важко повернутися в реальний світ. Ігри для них зливаються з життєвими справами. Подумки вони здатні зробити власне життя більш захоплюючою.

РИБИ-ДІВЧАТКА

   Якості, властиві Рибам - чутливість, фантазія і співчуття, - традиційно вважаються жіночими, тому дівчаткам-Рибам живеться легше, ніж хлопчикам, яким доводиться трудитися, щоб проявити чоловічі риси.

Думки Риб переповнюють фантазії і мрії, і якщо в дитинстві їм вдається проявити себе у творчому відношенні, вони зможуть конструктивно використовувати чутливість. Талант дівчаток-Риб - їх найбільший союзник, але він також представляє потенційну небезпеку, і якщо немає виходу, то іх уявне життя затуляє реальне.

Якщо ваша дочка народилася під знаком Риб, у вас в будинку живе хамелеон: вона стає медсестрою, потім манекенницею і балериною за якусь годину. Риби настільки добре вловлюють нюанси, що вони здатні перевтілюватися в кого завгодно, а вразлива натура дозволяє їм відображати побачене в інших людях.

У багатьох відносинах дівчинка-риби - дзеркало родини, оскільки вона буде показувати те, що бачить в вас, але необхідно спонукати її бути самою собою, а не тільки дзеркалом.

РИБИ В ШКОЛІ

   Риби досягають успіху в будь-якому предметі, де потрібна уява і творчі здібності, і, крім того, особливо успішно опановують мовами - завдяки своїй здатності "перетворюватися". Але там, де потрібна логіка і міркування, вони іноді губляться: їх мислення будується на асоціаціях, а не на висновках. Це не означає, що всім Рибам не буде даватися математика, але предмет повинен жити для них, а не залишатися сухими цифрами. По суті, Риби цінують такі невербальні засоби вираження, як колір, музику і рухи, і іноді виявляють справжній талант у цих сферах.

Найважче Рибам буває зосередитися і сконцентруватися, оскільки їхні думки легко перескакують з предмета на предмет, і перш, ніж вони встигають отямитися, думка про минулий недосконалому часу дієслова перетікає в спогади про відвідування цирку на минулого тижня. Як рибам у воді, думкам Риб важко залишатися на одному місці, і у цього знака також бувають періоди витання в хмарах, мрій і польотів в космос. Дивно те, що часто Риби засвоюють знання, вбираючи атмосферу, що оточує їх: навіть коли здається, що вони не звертають уваги на сказане, слова все одно до них доходять.

Риби не належать до числа лідерів, але користуються популярністю і схильні слідувати за натовпом. Риби чудово ладять з друзями, але їм слід навчитися говорити "ні" і робити відмінності. Разом з тим саме Риби допомагають жертвам несправедливості.

РИБИ ЗА ГРОЮ

   Риби мають грацією та елегантність, а не мужність й витривалість, внутрішня неприязнь до конфронтацій змушує їх уникати гучних ігор або таких, в яких потрібно проявити дух суперництва. Покладіть перед Рибами олівці чи фарби, і вони візьмуться фантазувати, вони мають почуття ритму, властивим танцюристам, вони люблять слухати і виконувати музику.

Їх повністю захоплюють старовинні чарівні казки про драконів, принцес і пригоди, і чим чарівні і фантастичнее ці казки, тим краще. Риби легко вловлюють натяки і без праці вислизають в нереальний, вигаданий світ. Рибам подобається перевтілюватися в інших людей і винаходити власні ігри.

Оскільки Риб так захоплюють образи і видовища, вони як зачаровані стежать за пантомімами, виступом фокусників і сюжетом фільмів. Але оскільки їм часто буває важко відокремити ілюзії від реальності, вони більш схильні до хвилювань, ніж інші знаки. Риби не виносять страшних видовищ.