Коли ти заблукав у місті

(пам’ятка для дитини) 

1. Не можна звертатися до незнайомих людей за допомогою (невідомо, якою виявиться ця людина.) Краще звернутися в якийсь офіційний орган: міліцію або найближчий сбербанк, школу, почту, дитячий садок (не  заходьте в кафе, ресторани, бари.)

Своє прохання про допомогу краще висказувати в присутності багатьох людей, щоб дії людини яка візьметься  вам допомагати міг ще хтось проконтролювати.

Не можна заходити в приміщення до незнайомих людей за вашою або їхньою ініціативою, навіть для того, щоб зателефонувати батькам. Краще попросіть дозволу скоритсатися будь яким мобільним телефоном або нехай зателефонує хтось із дорослих.

Не намагайтеся самостійно добиратися додому, найкраще залишатися на тому ж місті, де ви загубилися – так вас легше буде знайти (виняток зробіть лише для представників міліціі.)

З таксофону можна безкоштовно викликати  службу порятунку -01, міліцію – 02. Апаратура диспетчерської служби може виявити ваше місце знаходження  за таксофоном з якого ви телефонуєте.

Постарайтеся назвати по телефону диспетчеру точну адресу, подивіться : як називається вулиця на якій ви знаходитеся, який номер найближчого будинку , або прочитайте на табличці точну назву установи, яка знаходиться поруч (магазин, контора, навчальний заклад тощо) і стійте біля цієї установи.

Чекайте на патрульну машину з міліціонерами, на рятувальників, на свого вчителя чи батьків.

З іншими людьми ні куди не йдіть!

Дії вчителів і батьків у яких загубилася дитина.

1.Якщо вам зателефонувала дитина яка загубилася, перш за все:

заспокойте дитину лагідними, спокійними словами;

вислухайте дитину не перебиваючи;

потім повторіть те що почули.

Сприймаючи на слух свої ж слова, дитина починає розмірковувати, робить деякі уточнення , трохи заспокоюється, стає більш уважною.

2.Не звинувачуйте дитину. Це може спровакувати паніку у свідомості і спричинити небажані дії.

3.Спокійним, розсудливим тоном переконайте дитину, що надасте їй допомогу.

4.Порадьте дитині залишатися на місці, ні куди не йти.

5.Задайте чіткі запитання:

-     Назви конкретну місцевість де ти знаходишся ?

-    Як називається вулиця на якій ти стоїш ? Подивися на табличку.

-         Який номер найближчого дому?

-         Який поруч магазин або установа? Чітко прочитай з таблички.

6.Якщо Ви вчитель і вам здається, що ви самостійно можете знайти дитину, що заблукала, запам’ятайте , ви обов’язково повинні повідомити про пропажу дитини в міліцію або в рятувальну службу.

7.Вихователь не має права передоручати пошуки дитини іншим особам, не має права залишати дітей на інших людей, які не мають юридичної відпвідальності за цих дітей і не проведені наказом директора учбової установи.